Ya Fettah ne icin okunur?

Ya Fettah ne için okunur?

El Fettah esması birçok derde deva bir esmadır. Ya Fettah esmasını sıkıntı anında zikreden sıkıntısından kurutulmaktadır. El Fettah esması kapalı olan kapıların açılması işlerin yoluna girmesi huzur ve refaha kavuşmak niyetiyle okunan ismi şeriflerdendir.

El Fettah ne anlama geliyor?

Ey kapıları, kilitleri açan Allah, bize hayır kapılarını aç. Allah (C.C) Esmaül Hüsnada yer alan Ya Fettah açan anlamına gelir. Bütün hayır kapılarını kullarına sonuna kadar açan manasına gelir. Mazlumların sıkıntısını giderip onlara yardım eden Yüce Allah’tır.

Ya Fettah ne zaman çekilir?

– İşsiz kalanlar ya da hayırlı bir iş isteyenlerin gönülden El-Fettah” zikrine devam etmesi gerekmektedir. – Sabah namazı sonrasında “Ya Fettah” ismini okuyanların kalbi temizlenmekte ve onlara manevi fetihlerin kapıları aralanmaktadır.

Ya Mü’min kaç defa okunur?

– Her gün 136 defa Ya Mü’min ism-i şerifinin zikrine devam edilir ise kişiler düşmanlarından üstün gelebilir. – Sabah namazı sonrası Ya Mü’min ism-i şerifini 267 kere okunur ise kişi sıkıntıya düşmez ve kimseye muhtaç olmaz. Yalan söylemez ve kötü sözlerden kurtulur.

Ya Kerim esması kaç defa okunur?

Sıkıntı ve dertlerden kurtulmak için “El-Kerim” esması 270 kere zikredilmektedir. Vakit namazlarından sonra 270 defa “El-Kerim” diyerek hayırlı kapıların açılması yakın olacaktır. “Ya Allah Ya Kerim Ya Vehhab” esması 1171 kere dileğine kavuşmak için okunmaktadır.

Ya Vedud zikri kaç kere çekilir?

Ya Vedud esması 27 defa okunduğunda, okuyan kişinin ilişkileri düzelir ve kalbindeki masum aşk gerçeğe dönüşür. Bu mübarek esmayı 99 defa okuyan kişinin halk içerisindeki itibarı artar ve bu kişi insanlar tarafından sevilen ve takdir edilen bir şahsiyet haline gelir.

Ya Gaffar kaç kere okunur?

Bütün kötü huylarından ve davranışlarından kurtulmak isteyen kişiler 100 defa “Ya Gaffar Ya Şekur” zikretmelidir. “Ya Gaffar” denilerek 1281 defa tekrarlanırsa Allah tüm günahları bağışlar ve mağfiret eder.

Ya Latif hangi saatte okunur?

El-Latif esmasının ebced değeri ve zikir adedi 129 olarak bilinmektedir. Zikir günü ise en mübarek gün sayılan Cuma günüdür. Zikir saati ise Zühre’dir. Sabah güneş doğarken, ikindi namazının son vakitlerinde, akşam namazının ardından ve geceleri teheccüd namazlarından sonradır.

Ya Bais Ya Fettah kac defa okunur?

– Her gün 573 kez “Ya Bâis Ya Fettâh celle celâlühû” ismi zikir edilir ise kişinin kazancı artr. – Cuma gününde 1062 kez veya ikindi namazında sonra aksam oluncaya kadar 1626 kez “Ya Bâis, Ya Fettâh celle celâlühû” okuyan kişinin her türlü kısmeti açılır ve hayırlı bir evlilik yaparlar.

Ya Bais hangi saatte okunur?

El-Bais zikrinin zikir sayısı 573 ve zikir günü pazardır. El-Bais zikrinin zikir saati de güneş vaktidir.

Ya Allah Ya Kerim ne demek?

El Kerim esması Allahu Tealanın kerem sahibi olan bir yaratıcı olduğunu lütuf ve ihsan sahibi olduğu anlamına gelmektedir. El Kerim esmasını okuyan kişiye bu esma hürmetine Allah lütuf ve ihsanda bulunmaktadır. El Kerim esmasında Allah’ın sınırsız lütfu ve ikram sahibi olduğu anlamına gelmektedir.

https://www.youtube.com/watch?v=lI5ytNp4sTg

Ya Fettah ne için okunur? El Fettah esması birçok derde deva bir esmadır. Ya Fettah esmasını sıkıntı anında zikreden sıkıntısından kurutulmaktadır. El Fettah esması kapalı olan kapıların açılması işlerin yoluna girmesi huzur ve refaha kavuşmak niyetiyle okunan ismi şeriflerdendir. El Fettah ne anlama geliyor? Ey kapıları, kilitleri açan Allah, bize hayır kapılarını aç. Allah (C.C)…